Aktualności

Ostatnie pożegnanie prof. Jerzego Wyrozumskiego

05 listopada 2018

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wybitnego historyka i mediewisty prof. Jerzego Wyrozumskiego. Profesor był związany z naszą uczelnią, otrzymał 26 kwietnia 2005 roku tytuł Doktora Honoris Causa Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gościł także w naszych murach z wykładami dla studentów, był też autorem książki: Kazimierz Wielki, jednej z podstawowych lektur dla uczestników naszego Konkursu.

czytaj całość…

Wielki Finał XI edycji - znamy Zwycięzców!

23 kwietnia 2018
czytaj całość

Poznaliśmy zwycięzców XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach! Pierwsze miejsce zajęła uczennica z Włocławka - Justyna Ciesielska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej. Miejsce drugie zdobyła Martyna Gerbatowska z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty-Połczyńskiego w Tucholi, a trzecie - Piotr Kozieł z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Koniecpola.

czytaj całość…

XI edycja - wyniki II etapu

20 marca 2018
czytaj całość

14 marca 2018 r. w czterech ośrodkach (Bydgoszcz, Bochnia, Warszawa i Wrocław) został przeprowadzony II etap tegorocznej edycji Konkursu. Znamy już nazwiska 18 Finalistów.

czytaj całość…

Etap szkolny - protokoły szkolnych komisji egzaminacyjnych

29 stycznia 2018
czytaj całość

Na prośbę szkół, które już odpoczywały na tegorocznych feriach przedłużyliśmy przesyłanie protokołów Szkolnych Komisji Egzamiancyjnych do 31 stycznia 2018 r.

Niestety nie mamy automatycznego powiadomienia dlatego prosimy jeszcze o odrobnę cierpliwości - potwierdzenia otrzymania protokołu i informacje dotyczące II etapu otrzymają Państwo od nas w dniach 1-2 lutego 2018 r.

UPDATE: Kilka osób zgłosiło brak potwierdzenia dlatego do wszystkich wysyłamy ponownie - wszystkich którzy otrzymają ponownie przepraszamy za spamowanie.

czytaj całość…

Jubileuszowy Wielki Finał - znamy Zwycięzców!

21 kwietnia 2017
czytaj całość

Poznaliśmy zwycięzców X Jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach! Tegoroczny finał zaskoczył bardzo wysokim poziomem - pierwsze miejsce ex aequo zajęli Katarzyna Matczak z I Liceum Ogólnokształcące Ziemi Kujawskiej we Włocławku oraz Marcin Mostowski z Liceum Ogólnokształcącego w Śremie. Drugie miejsce zajął Patryk Machoczek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żorach.

 

czytaj całość…

Poznaliśmy zwycięzców 9. edycji Konkursu o patronie UKW!

13 kwietnia 2016
czytaj całość

Poznaliśmy zwycięzców IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach! Tegoroczny finał wygrała najmłodsza finalistka Katarzyna Matczak z I Liceum Ogólnokształcącego Ziemi Kujawskiej we Włocławku. Na podium znaleźli się również: Michał Narożniak z Zespołu Szkół w Mogilnie (2. miejsce) oraz Hubert Józefowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie (3. miejsce).

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Ogólnopolski Konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach
ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 12, 85-671 Bydgoszcz
e-mail: konkurs@ukw.edu.pl